Sára Arnstein

Je pohybově aktivní herečka-performerka.

Narodila se v Praze a žije v Praze. Vystudovala česko-italské jazykové gymnázium a FFUK obor Italianistika (Bc.). 12 let se aktivně věnovala karate. Na ilustraci, kterou chtěla se neodvážila přihlásit, tak šla na DAMU, obor herectví KALD a doteď jí to baví. V největším zájmu je tvorba autorského divadla, tedy hledání tématu, výzkum, hledání formy a způsobu inscenování, hledání pohybového materiálu skrze improvizaci a psaní autorských textů.

V roce 2015-16 účinkovala ve Studiu Hrdinů v inscenaci Zápisky Malta Lauridse Brigga (režie Adam Svozil, Kristýna Kosová), alternuje v taneční inscenaci Korekce (režie Jiří Havelka), účinkuje v imerzivním projektu Pomezí (L. Brychta, K. Součková, Š. Tretiag), v muzejní inscenaci Prosíme, nesahat! (L.Brychta a kol.), nebo v inscenaci Studia Hrdinů – Pár vzkazů veškerenstvu (J.Horák, M. Pěchouček).

Objevila se ve filmech a seriálech jako: Anthropoid (Sean Ellis); Underworld V (Anna Foerster); Já,Mattoni (Marek Najbrt); Odplata (Esther Gronenborn), Milada (David Mrnka), Dukla 61 (David Ondříček).

Mám ráda hory, ráda chodím, běhám, tančím a kreslím.

Strukturovaný životopis